elérhetőség Felnémeten: Sajtós-Mustó Mária: +36-30-495-22-26

elérhetőség Szarvaskőn: Fodorné Ildikó: +36-30-473-76-81

2022. február 20 – 27.

27./      Vasárnap  – Évközi VIII. VasárnapÜnnep.

08:30  Felnémet: +Kovács András lelkiüdvéért (30. napos szentmise).

10:00 Szarvaskő: Az egyházközségek híveiért.

11:00 Felsőtárkány: ++A Rózsafüzér Társulat elhunyt tagjainak lelkiüdvéért.

01./      Kedd    – Hamvazószerda /előesti szentmise/

17:00 Felsőtárkány: +Bóta Miha Ferenc (15.évf.), felesége Bajzát Rozália; és szüleik és testvéreik lü.

02./    Hamvazószerda  – szigorú böjt!

12:00 Felsőtárkány: Temetés: +Baranyi Józsefné Rozália /temetés után gyászmise/

16:30 Felnémet: +Vinczepap Józsefné Borsós Judit(1.évf.)és férje József szülők; vmt.  fiuk József lü.

03./    Csütörtök   – köznap

17:00 Felsőtárkány: szentmise végén Szentség Imádás

04./   Péntek     – köznap

16:30 Felnémet: …………………………………………………………………………………………………….

17:00 Felsőtárkány: …………………………Keresztúti ájtatosság……………………………..

17:30 Felsőtárkány: Rózsafűzér Titokcsere

05./ Szombat  –Nagyböjt I. Vasárnapja  –Ünnep /előesti szentmise/.

17:00 Felsőtárkány: +Baranyi Aladár (40.évf.), Baranyi Róbert (20. évf.) és nagyszüleik lü.

06./  Vasárnap  – Nagyböjt I. VasárnapjaÜnnep.

08:30  Felnémet: +Makovics József, valamint szülei: Klára és Mihály lelkiüdvéért.

10:00 Szarvaskő: Az egyházközségek híveiért.

11:00 Felsőtárkány: *A Rózsafüzér Társulat élő tagjaiért.

HIRDETÉSEK

1./ A most vasárnapi persely-adományainkkal a katolikus iskolákat támogatjuk, amit nevükben is hálásan köszönünk.

2../ Felsőtárkányban Pénteken 17:00 órától keresztúti ájtatosságot tartunk, hamvazószerda ünnepét pedig előesti szentmiseként ünnepeljük a keddi szentmisében, ugyancsak 17:00 órától.

3./ Hamvazószerda szigorú böjti nap, 3x-i étkezés mellett csak egyszer lakhatunk jól és tartózkodunk a húsételektől. A gyermekek és idősek ez alól természetesen mentesek, de üdvös a gyermekekkel a családban beszélni a böjt értelméről és kisebb önmegtagadásokkal ők is viszonozhatják Jézus szeretetét, amellyel a gyermekeinkre tekint.

Szent Ágoston szerint: „A böjtölés tisztítja a szívet, megvilágítja az értelmet, erősíti az akaratot, gyöngíti az érzékiséget, megfékezi a vágyakat, a szenvedélyek fáklyáit eloltja és meggyújtja a tisztaság világosságát.”